Voorstelling

Huidige inrichting

 

  • Geboren te Gent op 9 januari 1944; benoemd tot baron bij Koninklijk Besluit van 10 juli 2009
  • Doctor in de rechten (Rijksuniversiteit Gent, 1968); Certificate of international relations (John Hopkins University Bologna, 1969); diplômé de droit international et de droit comparé des droits de l’homme (Straatsburg, 1971); docteur ès sciences politiques (Universiteit Genève, 1975); doctor honoris causa van de Universiteit Hasselt (2011)
  • Aspirant Nationaal Fonds voor Wetenschappelijk Onderzoek (1970-1973); doctorsassistent (1973-1975), eerstaanwezend assistent (1975-1979), werkleider (1979-1984), docent (deeltijds, 1977-1984; voltijds 1984-1985), hoogleraar (voltijds 1985-1987; deeltijds 1987-1999) en buitengewoon hoogleraar (1999-2007) aan de Universiteit Antwerpen
  • UN human rights officer (1975-1977); lid (1981-1985; 1992-1999; 2004-2006) en voorzitter (2006) van de VN Subcommissie ter bevordering en bescherming van de mensenrechten; vertegenwoordiger van België in (1986-1991) en voorzitter (1989) van de VN Commissie mensenrechten; lid van het VN Comité ter uitbanning van rassendiscriminatie (2000-2003;2014-); commissaris-generaal voor de vluchtelingen en de staatlozen (1987-1997); lid van het Permanent Hof van Arbitrage te Den Haag (sedert 2004)
  • Benoemd tot rechter in het Grondwettelijk Hof bij koninklijk besluit van 28 januari 1997 en verkozen tot (Nederlandstalig) voorzitter met ingang van 9 oktober 2007
  • Emeritus voorzitter sedert 9 januari 2014.

Marc BOSSUYT (baron), Emeritus voorzitter


Terug