Voorstelling

Emeriti en ere-leden

 

  • Geboren te Tienen op 5 september 1931.
  • Doctor in de rechten (KU Leuven, 1954).
  • Advocaat (1954-1986); gemeenteraadslid (1959-1986) en burgemeester (1965-1977 en 1983-1986) te Tienen; volksvertegenwoordiger (1965-1981); senator (1981-1986); minister van Binnenlandse Zaken (1977-1978); voorzitter Cultuurraad voor de Nederlandse Cultuurgemeenschap (1979-1980); voorzitter Vlaamse Raad (1980-1981); erevoorzitter Vlaams Parlement.
  • Benoemd tot rechter in het Grondwettelijk Hof bij K.B. van 24 november 1986.
  • Verkozen tot voorzitter door de Nederlandse taalgroep, met ingang van 14 maart 2001.
  • Emeritus voorzitter sedert 5 september 2001.

Henri BOEL, Emeritus voorzitter

 


Terug