Voorstelling

Huidige inrichting

 

  • Geboren te Assent op 25 september 1950; benoemd tot baron bij koninklijk besluit van 16 juli 1993
  • Licentiaat in de rechten (KU Leuven, 1973); doctor in de rechten (KU Leuven, 1983)
  • Assistent (KU Leuven, 1973-1977); docent (Provinciaal Hoger Instituut voor Bestuurswetenschappen Antwerpen, 1979-1986); (hoofd)docent (Universiteit Gent, 1984-1992 en KU Leuven, 1986-1992); gewoon hoogleraar (KU Leuven, 1992-2001); buitengewoon hoogleraar (Universiteit Gent, 1992-1994; UCL, 1997-1998 en KU Leuven, sedert 2001)
  • Juridisch adviseur (1973); advocaat (1976-1978); directeur van de Vereniging van Belgische Provincies (1982-1986); adviseur van de Minister van Justitie (1978); opdrachthouder bij het kabinet van de Eerste Minister (1978); adjunct-kabinetschef van de Vice- Eerste Minister (1978-1979); adjunct-kabinetschef van de Eerste Minister (1979-1981); kabinetschef van de Minister voor Institutionele Hervormingen (1981-1984); (ere)kabinetschef van de Eerste Minister (1984-1987); (ere)secretaris van de Ministerraad (1985-1992); assessor van de afdeling wetgeving van de Raad van State (1992-2001)
  • Rechter ad hoc in het EHRM sinds 1 juni 2010
  • Benoemd tot rechter in het Grondwettelijk Hof bij koninklijk besluit van 16 maart 2001 en verkozen tot (Nederlandstalig) voorzitter van 9 januari 2014 tot 31 januari 2016 en van 17 februari 2018 tot 24 september 2020

André ALEN (baron), Rechter


Terug